Nerimas - jausmas, kylantis, kai turime lūkesčius ateičiai ir bijome, jog jie neišsipildys.

Žalingas yra ne trumpalaikis, o užsitęsęs nerimas. Man nesvetimas ilgalaikis nerimas. Žinau koks kankinantis jausmas pabusti iš nerimo ar neužmigti kelias naktis jaučiant stresą. Kuomet nepavyksta ilgesnį laiką į nieką kitą susitelkti, kaip tik galvoti apie problemą. Galiausiai tai taip stipriai išsekina, jog nepavyksta užsiimti mėgstama veikla, dirbti, net pasirūpinti savo ir artimųjų būtiniausiais poreikiais, tik ieškoti ir ieškoti neraminančios problemos sprendimo arba nuolat bijoti nepageidaujamos ateities.

Ilgalaikis nerimas turi ne tik žalą mūsų psichikai, bet ir gali būti žalingas fiziologiniams procesams. Tuo metu, antinksčiai išskiria kortizolio perteklių, kuris slopina imunitetą, stabdo kalogeno gamybą, atsiranda lėtinis nuovargis, skatinamas osteoporozės atsiradimas, reumatinis artritas, miopatija. Kortizolis ypatingai svarbus hormonas reguliuojantis medžiagų apykaitą, riebalų lygį organizme. Todėl ganėtinai teisingas posakis - visos ligos prasideda iš streso.

Tačiau organizmas ne veltui išskiria kortizolio perteklių. Jis atsakingas, jog smegenys gautų didesnį gliukozės kiekį, suteikiantį energijos kuo greičiau surastį sprendimą. Taigi, nerimas naudingas tuo, jog mobilizuoja, suteikia jėgų mums veikti, kad ateities įvykiai sutaptų su mūsų lūkesčiais. 

Jei pastebėjai, jog nerimas užsitęsė, vadinasi nepavyksta išspręsti problemos jau žinomais būdais. Tokiu atveju, KOUČINGAS gali padėti surasti naujų sprendimo būtų, arba, tarsi atsitraukus, surasti naują požiūrio kampą.

Koučingo pokalbyje neieškosime tiesioginių problemos sprendimų. Tikiu, jog esi išbandęs visus žinomus būdus, todėl reikia kažko naujo. Sprendimas gali ateiti atsitraukus ir pažvelgus į viską "iš šono". Koučingo pokalbyje nesiūlysiu Tau jokių sprendimų, nepatarinėsiu, bet nuodugniai bandysiu pažinti Tavo rūpestį, ką jis tau reiškia ir apžiūrėsim situaciją iš įvairių kampų. O tuomet, sprendimą bus lengviau rasti pačiam ir jis nebus primestas - jis bus Tavo ir iš Tavęs.