Baimė vienas pagrindinių jausmų, kuris dažnai yra sudedamoji dalis kitų jausmų. Pavyzdžiui, jaučiant nerima, viena dalis yra baimė, kita tikėjimas - viltis, jog išsipildys lūkesčiai. Baimė saugo mus nuo pavojingų situacijų.

Baimė pasireiškia ne tik psichologiškai, bet ir fiziologiškai. Kūnas pasiruošia įveikti pavojų - apeinant mąstymą, akimirksniu mobilizuoja mus pulti, bėgti arba sustingti. Priklausomai nuo asmenybės, dažniausiai pasireiškia viena iš šių būdingų reakcijų. Tuo metu pakyla kraujo spaudimas, pristabdomi nereikalingi organizmo procesai, kaip pvz., virškinimas, daugiau kraujo tiekiama į smegenis ir galūnes, jog būtų daugiau galimybių veikti.

Dažnai mes sakome, jog bijome, nors paties baimės jausmo dar nejaučiame. Tai iš ankstinis savęs saugojimas, jog bus baisu, jei atliksiu šį veiksmą. Tokiu būdu prarandame dalį galimybių - veikti tai ko trokštame, pvz., kurti verslą, užsiimti ekstremaliu sportu, užkalbinti patikusį žmogų, paskambinti klientui ir t.t.

Tokiu atveju KOUČINGAS padeda "pasimatuoti" baimę keliančią situaciją visiškai saugiai. Permąstant kas iš tiesų toje situacijoje gąsdina, kiek realus yra pavojus, kaip galėčiau apsaugoti save toje situacijoje ir koks galėtų būti pirmasis žingsnis, kuris dar nekelia baimės ir galime surasti drąsos. Nes drąsa nėra baimės nebuvimas. Galima bijoti ir vistiek veikti turint pakankamą motyvaciją.

Koučingo pokalbyje nebus skatinama šūkiais nebe bijot ir pagaliau atlikti veiksmą. Tikiu, jog jei būtų taip paprasta, jau seniai būtum redęs(usi) drąsos. Pokalbyje apžiūrėsim situaciją iš įvairių kampų. Man esi pakankamas(a) net jei nuspręsi ir pasaugoti save ir išlaikyti baimę veikti. Tačiau, jei nuspręsi nugalėti baimę pasinaudodamas savo stiprybėmis, pabandysim jas išsigryninti ir sudaryti planą, kaip jas panaudoti žingsnis po žingsnio.